«

»

Marmaris Rally Turkey Başlıyor


 

IMG_2556

Türkiye Ralli Şampiyonası 2. Ayağı ve ERT Avrupa Ralli Kupası nın da bir ayağı olan Marmaris Rally Turkey Bu haftasonu Marmaris te gerçekleşiyor.İlk yarış Ege Rallisinin asfalt zeminde koşulmasının ardından Marmaris Rallisi Tamamen toprak zeminde koşulacak ve büyük heyecana sahne olacak.Hazırlıkların tamamlandığı Ralli de Start Cuma günü verilecek.Cumartesi koşulacak 5 etap ın ardından ekipler ilk ayağı tamamlayacaklar.Rallinin son gününde ise 6 özel etap koşulacak ve Marmaris Rally Turkey Son bulacak.

 

 

 

IMG_1824Toplamda 52 Kayıt

Marmaris Rally Turkey e Ulusal da 41 ve historik de da 11 ekip olmak üzere toplam 52 ekip kayıt yaptırdı. Murat Bostancı ise bu yarışta Fiesta R5 ile zirveyi zorlayacak.Yağız Avcı ve Burak Çukurova ise Pegeout 208 R5 leri ile , Orhan Avcıoğlu Fiesta S2000 ve Hakkı Ağaoğlu ise Pegeout 207 S2000 ile zirve mücadelesi verecek olan diğer ekipler.

 


IMG_0603Media Attack Marmaris te 

Media Attack olarak Yurt Dışı planımızda olan TRŞ 2. ayağını ve ERT nin de ayağını takip etmek üzere Marmariste bizde yerimizi alıyoruz.Gün sonunda Media Attack olarak güncel haber ve Albümleri sitemizden takip edebilirsiniz.

 

 

 

 

Marmaris Rally Turkey Kayıt Listeleri için :

Ulusal Kayıt Listesi

http://www.marmarisrallyturkey.com/wp-content/uploads/2016/05/MarmarisRally2016_EntryList.pdf

Historic Kayıt Listesi

http://www.marmarisrallyturkey.com/wp-content/uploads/2016/03/2016Marmaris_Rally_Historic_KayitListesi.pdf

 

IMG_1820Yarışma Direktörü Zafer Vatansever ‘in Açıklaması

Türkiye’de otomobil sporlarında kaydedilen gelişmelerin ilk ve en önemli örneği olan “Avrupa Ralli Şampiyonası” yıllar içinde süzülen deneyim ve birikimiyle, ülkemizdeki diğer önemli uluslararası organizasyonların kapısını açan bir anahtar olmuştur.

 1972 yılından bu yana aralıksız olarak düzenlenen ve 45 yıllık tarihi ile Türkiye’nin en eski uluslararası motor sporu organizasyonu olan bu organizasyon, İstanbul, Muğla-Bodrum, İzmir ve Bursa illerinin ardından bu yıl ilk kez Muğla ili Marmaris ilçesinde düzenleniyor.

Geçtiğimiz senelerde Avrupa Ralli Şampiyonası’nın en başarılı organizasyonları arasında yer alan organizasyonumuz, 2013 yılından itibaren şampiyona promotörü olan Eurosport ile talep ettikleri bütçe konusunda uzlaşma sağlayamadığımız için, 4 yıldır Avrupa Ralli Kupası statüsünde yer almaktadır.  Aynı zamanda Türkiye Ralli Şampiyonası ve Türkiye Historic Rally Şampiyonası’na puan veren yarışımız ile aynı tarihlerde; Marmaris Offroad Yarışı ve Marmaris Klasik Otomobil Yarışı da düzenlenecek olup 3 farklı branşın aynı tarihte ve aynı bölgede yapılması ile büyük bir sinerji yaratılması planlanlıyoruz.

Organizasyonda emeği geçen tüm kişi ve kuruluşlara, Muğla Valiliği, Marmaris Kaymakamlığı, Muğla Büyükşehir ve Marmaris Belediyesi başta olmak üzere bize destek veren tüm resmi kurumlara ve sponsorlarımıza teşekkür ediyor, yarışmacı ekiplerimize ve görevlilerimize başarılar diliyorum.

Saygılarımla,

Zafer VATANSEVER
Yarışma Direktörü