«

»

Şeker Sigorta Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası Start Aldı


Şeker Sigorta Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası Start Aldı

IMG_9293

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu’nun (KKTOK) organize ettiği,  Şeker Sigorta Kuzey Kıbrıs Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı, “Mustafa Cabacaba Anı Rallisi” tamamlandı. Yarışı son şampiyon Rauf Denktaş-Derviş Savarona ikilisi kazandı.

KKTOK’nin organize ettiği 2017 KKTC Şeker Sigorta Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı, “Mustafa Cabacaba Anı Rallisi” toplamda 54 kilometre ve sekiz etabın ardından tamamlandı. 12 ekibin start aldığı rallide 8 ekip finiş görürken, MRB Racing Team den Ford Fiesta S2000 ile yarışan Rauf Denktaş-Derviş Savarona ikilisi ilk sırada yer almayı başardı. Sekiz etabın beşinde en iyi dereceyi elde eden ikili, 35:02.4’lük dereceleri ile zafere ulaştılar.Yıldız Rally Team den Mitsubishi Lancer Evo 6 araçları ile üç etapta en iyi dereceyi elde ederek birinciliği zorlayan ilk günün lideri Ömer Yıldız-Hasan Uzun ikilisi, 9.7 saniye farkla ikinci olurken yeni aracı Ford Fiesta R5 ile ilk kez yarışan Bora Manyera-Cem Çerkez ikilisi üçüncü olarak podyuma çıkmayı başardı.

IMG_8819

Nethouse Rally Team adına Genel Klasmanda dördüncü olan Mehmet Kamiloğlu-Rasım Çetinkaya ikilisi Sınıf N’de ilk sırayı aldılar.Günün Dikkat Çeken İsmi ise Deniz Fahri -Barış Kalfaoğlu Sınıf 4 de birincilik  ve Yarışın Kahramanı kupasınıda aldılar.

ralli3

Günün ilk etabında Deniz Denner-Ömer Topcu ikilisi kaza yaparak yarış dışı kalırken, Balıkesir Etabı’nda Mehmet Yücel-Akan Keskiner ikilisi Kaza Yaparak günü tamamlayamadılar. Günün şanssız isimlerinden Fikri Macila-Mehmet Mişon ikilisi ile Özgür Turan-Mustafa Zaim ikilisi mekanik arıza ile finiş göremeyen diğer ekipler oldu. Yarış sonunda Lefkoşa Türk Belediyesi önünde ödül töreni yapıldı ve dereceye girenlere kupaları verildi.